درباره مدرسه

 

دبستان پسرانه شماره 1 دارالقرآن الکریم

با سلام و خدا قوت خدمت همه همکاران گرامی،

اولیاء محترم ودانش آموزان عزیزماناین واحد آموزشی به لطف پروردگار با برنامه ریزی آموزشی و درسی چند بعدی،مطابق با شاخه های آموزش و پرورش قرن بیست ویکم تجربه فعالیت خود را آغاز نموده است. این واحد آموزشی در سال 1378 با متراژ 2500 متر، زیر بنای ساختمان 1200 متر،محوطه 1300 متری در 3 طبقه مجهز به 14 کلاس که فضای آموزشی هر کلاس بین 26 الی 36 متر می باشد تاسیس گردید. از ابتدای تاسیس تاکنون در زمینه های آموزشی، پرورشی، ورزشی و ... حایز رتبه برتر در ناحیه و استان و کشور شده است.

 

امکانات کلاسها:

1 -سیستم کامپیوتر به روز

2- اینترنت بصورت کلاسی

3 -دیتاشو بهمراه پرده نمایش

4 -کیت مخصوص قلم هوشمند

5 -نرم افزارهای به روز آموزشی

6 -آرشیو سمعی ،بصری و کتابخانه ای در هر کلاس

7 -نیمکتهای استاندارد دو نفره متناسب با سن دانش آموزان بهمراه فضای مناسب آموزشی

 

امکانات ورزشی:

1 -زمین فوتسال بهمراه خط کشی ،دروازه فوتبال و تور

2 -زمین مینی والیبال بهمراه خط کشی و تور مناسب با سن دانش آموزان

3 -زمین بدمینتون بهمراه خط کشی و تور متناسب با سن دانش آموزان

4 -زمین بسکتبال بهمراه حلقه های پرتاب اضافی جهت دقت وتوجه

5 -میز تنیس و پرتاب دارت

6- خط کشی محیط حیاط دبستان با توجه به نیاز ورزشی و ایجاد فضایی تفریحی و شاد متناسب با الگوی استاندارد ورزشی 

امکانات آزمایشگاهی:

فضای آزمایشگاه و کارگاه در مساحت 36 متر کاملاٌ استاندارد طراحی شده و تجهیزات آزمایشگاهی شامل تمام ابزار و موارد نیازآزمایش های کتب درسی ابتدایی می باشد.همچنین وسایل کمک آموزشی دروس ریاضی و جغرافی نیز به صورت کامل در این آزمایشگاه موجود می باشد.

امکانات بهداشتی:

با ایجاد اتاق بهداشت به سلامت جسمی دانش آموزان توجه کافی دارند. همچنین حضور مشاور تمام وقت در کنار کادر اداری به سلامت روحی و روانی دانش آموزان توجه ویژه می گردد.

 

محیط کتابخانه:

شروع کتابخانه از سال 1393 زده شد. در حال حاضر علاوه بر دانش آموزان ،معلمین ،خانواده ها نیز مشترک می باشند و از این امکانات که هر روز در حال تکمیل شدن است در حال استفاده می باشند.

گلستان مهر :

کتابی به نام گلستان مهر که از طرف دارالقرآن الکریم تدوین و تنظیم شده است که مکمل دروس قرآن و هدیه های آسمانی است که دانش آموز در این درس از طریق داستان گویی و نقاشی مربوطه حدیث یا آیه مورد نظر را تمرین می کند. تلاش شده است که از احادیث و آیاتی استفاده شود که کاربرد روزانه ی بر دانش آموز داشته باشد.

آزمون های واله :

 برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی و ارزیابی عملکرد به صورت ماهانه درقالب آزمون های واله و تعیین سطح علمی جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی آموزشی دانش آموزان در هر ماه. این آزمون ها پس از برگزاری نتایج آن به والدین محترم اعلام می گردد.

برای دیدن تصاویر بر ادامه مطلب کلیک کنید!


ادامه مطلب...